Drewno opałowe i kominkowe

Zanim zakupi się jakiekolwiek drewno opałowe należy zapoznać się z właściwościami najbardziej popularnych z nich. Nie każde bowiem drewno nadaje się do palenia, a niektóre z nich mogą wręcz działać niekorzystnie na komin zapychając go zbyt dużą ilością wilgoci i substancji smolistych.

Drewno opałowe iglaste

Do palenia w kominkach nie poleca się drewna wilgotnego, które posiada w sobie dużą ilość żywicy i podczas spalania strzela iskrami rozbryzgując po wnętrzu paleniska trudne do usunięcia plamy sadzy. Takie drewno powoduje też powstawanie zbyt dużej ilości dymu, a powstała sadza odkłada się zarówno na ściankach paleniska, jak i na ścianach komina. Jeżeli drewno opałowe stworzone z sosny jest odpowiednio suche i poporcjowane sprawdzi się jako pierwszopalone, dzięki któremu szybciej otrzyma się odpowiednią temperaturę.

Drewno opałowe liściaste

Drewno do kominka najlepiej, aby było liściaste, ponieważ kaloryczność takich klocków drewnianych znacznie przewyższa kaloryczność na przykład drewna sosnowego. Dodatkowo drewno liściaste nie zanieczyszcza tak wnętrza kominka, dzięki czemu można dłużej pozostawić go bez koniecznego czyszczenia, a szyba przez znacznie dłuższy okres pozostaje przyjemnie przejrzysta.

Drewno kominkowe od Unidrew

W stolarni Unidrew oferowane jest wysokiej jakości drewno opałowe, które zostało dobrze wysuszone i podzielone na odpowiedniej wielkości kawałki tak, aby było wygodne w użytkowaniu. Posegregowane wielkościowo doskonale nadaje się do kominków, kóz i pieców różnej wielkości, a ułożone na ozdobnym stojaku będzie stanowiło doskonałą dekorację domu. Dodatkowymi pozycjami oferowanymi w sklepie są brykiet z drewna liściastego oraz suche trociny z sosny doskonale nadające się na rozpałkę. Brykiet liściasty to paczka ważąca 15 kg, pełna klocków z mieszaniny drewna bukowego, jesionowego, akacjowego, lipowego i dębowego. Dobre proporcje zastosowane w tym produkcie sprawiają, że palenie nim to sama przyjemność. Duża kaloryczność pozwala na długotrwałe wypalanie się drewna, które emituje znacznie większą ilość ciepła niż każdy inny opał. Dobrze sprasowany, o standaryzowanej wielkości zmieści się w każdym palenisku bez żadnego problemu.

ROZWIŃ OPIS…

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Zadzwoń
+48 602 443 768
Zadzwoń