Deski tarasowe

Taras jest miejscem szczególnym w każdym domu. To właśnie na nim odbywać się będzie większa część życia towarzyskiego domu, lecz także będzie on wymagał większej niż pozostałe części domu opieki ze względu na wystawienie na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. A kluczowe w jego ochronie jest to, z jakich konkretnie będzie on wykonany desek tarasowych.

Dlaczego wysokiej jakości deski tarasowe są takie ważne?

Taras może być bardzo miłym i sprzyjającym wypoczynkowi miejscem, lecz może być także miejscem bardzo niebezpiecznym w przypadku, gdy nie będzie on odpowiednio zadbany, lub zbudowany. Wszystko z powodu bardzo niekiedy ekstremalnych warunków pogodowych, w których będzie istniał. Deski tarasowe muszą sprostać zarówno silnemu nasłonecznieniu, niskiej zimowej temperaturze, opadom śniegu, deszczu, gradu, a także często nawet oblodzeniu.
Wszystko to powoduje, że źle dobrane deski tarasowe mogą zbyt szybko się uszkadzać podczas takich warunków, a przez to stanowić niebezpieczeństwo dla domowników.

Jakiego deski na taras wybrać?

Kluczowe zatem staje się pytanie, jakiego typu deski tarasowe zastosować? Który gatunek będzie najlepszy, lecz jednocześnie ekonomiczny w zakupie. Wyboru desek na taras dokonywać można spośród produktów krajowych i tych pochodzących z krajów egzotycznych. Drewno krajowe charakteryzuje się bardzo dobrą ceną, posiada bardzo ładny wygląd, który jest efektem miłego dla oka kształtu i rozkładu słojów. Alternatywą dla drewna krajowego jest drewno egzotyczne. Charakteryzuje się ono zwartą strukturą i dużą twardością, w efekcie czego jest ono bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne i ścierne. Nawet bez stosowania impregnacji może ono w bardzo surowym polskim klimacie przetrwać kilkanaście lat.

ROZWIŃ OPIS…

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Zadzwoń
+48 602 443 768
Zadzwoń